VYHLÍDKOVÉ LETY BALONEM - Chrudim, Pardubice a okolí

Oficiální facebook - Balonklub Chrudim s.r.o. Telefonní kontakt - Balonklub Chrudim s.r.o. - volejte 777 314 444 nebo 604 807 423

Let balonem je nádherný zážitek, podívejte se jak probíhá

V Balonklubu Chrudim vám s více než dvacetiletou tradicí nabízíme různé typy letů horkovzdušným balonem, stačí si jen vybrat. Krásné vyhlídkové létání si mohou vyzkoušet jednotlivci nebo skupiny až 8 osob.

Objednejte let balonem již od 3.790,- Kč a ještě teď hned se seznamte s jeho průběhem! Poskytujeme slevy pro věrné zákazníky, juniory i seniory.

Samotnému letu předchází pečlivá příprava a nezbytná kontrola

Let balonem - Samotnému letu předchází pečlivá příprava a nezbytná kontrola
Let balonem - Rozložení obalu na louce

Na let balonem se nemusíte nijak zvlášť připravovat. Doporučujeme pouze, abyste zvolili sportovnější oblečení a pevnou obuv. Vaše dobrodružství začne ve sjednaném termínu na určeném místě startu.

Účastníci společně s naším zkušeným pilotem vyndají a sestaví letu schopný celek - koš, hořáky, lahve s plynem. Pilot provede zkoušku hořáků a sklopí koš. Následně se připnou ke koši karabiny s ocelovými lanky obalu balónu a ten se rozloží na louce.

Balon se zvedá, všichni na palubu!

Let balonem - Nafukování ventilátorem
Let balonem - Plnění horkým vzduchem

Po rozmístění pomocníků a nastartování ventilátoru se naplní obal balónu studeným vzduchem. Pilot provede předletovou prohlídku.

Následně se pomocí výkonných hořáků (2x3,7MW) ohřeje vzduch v obalu balónu a ten se majestátně vztyčí. V balonklubu pro vás máme připraveny dva balony s průměrem 18 a 21 metrů a dva koše pro jednotlivce i skupiny.

Startujeme, letu zdar!

Let balonem - Let
Let balonem - Přistání

Start! Létáme celoročně pouze za příznivého, slunečného počasí s větrem maximálně do 3 m/s. Ve výšce 500 metrů nad zemí urazí balon vzdálenost až 20 km. Zárukou bezpečnosti jsou letité zkušenosti pilotů Balonklubu Chrudim, který funguje již od roku 1991. Samozřejmostí jsou také certifikáty a osvědčení o způsobilosti vybavení i personálu.

Po přibližně hodinovém letu následuje výběr místa přistání. Ideální je k tomu posekaná louka vedle silnice. Při vlastním přistání se nemusíte bát prudkých a rychlých pohybů balonu, všechno jde hladce.

Po přistání vás čeká slavnostní křest a přivítání do rodiny balonářů

Let balonem - Balení
Let balonem - Křest prvoletců

Následuje sbalení celého kompletu horkovzdušného balonu. Vaše pomoc přijde opět vhod.

Po sbalení balonu přijde na řadu křest prvoletců s přípitkem (mimo pilota) a předání "Křestních listů" prvoletcům.


Let balonem - dále nepřehlédněte