VYHLÍDKOVÉ LETY BALONEM - Chrudim, Pardubice a okolí

Oficiální facebook - Balonklub Chrudim s.r.o. Telefonní kontakt - Balonklub Chrudim s.r.o. - volejte 777 314 444 nebo 604 807 423

Vraclav-Svatý Mikuláš

Vraclav-Svatý Mikuláš
Let balónem není omezen věkově. Na straně jedné mohou letět malí pasažéři, jejichž oči jsou nad okrajem koše (110cm). To odpovídá výšce postavy cca 130 cm a věku 8-9 roků. Na straně druhé ani vyšší věk není překážkou pro let. Pasažér se musí sám nebo s pomocí dostat do koše a vydržet hodinu stát.
Poslední srpnový čtvrtek ráno jsme měli možnost letět ze starobylé Vraclavi - Svatého Mikuláše nedaleko Vysokého Mýta. Je to jedno z nejdéle trvale osídlených míst v Čechách. Lidé zde žijí již více než 1000 let.
Shodou okolností jsme zde startovali s naší nejstarší pasažérkou. Paní Božena Hlaváčková (roč.1925) se dostala do koše bez cizí pomoci, let snášela velmi dobře. Po hodině letu jsme hladce přistáli u břehu Pěnivého rybníka v katastru obce Rájec nedaleko Chocně. Zde jsme se dočkali vlídného přijetí od obyvatelů místního sídla. Paní Skalická nás pohostila čerstvou ranní kávou a štrůdlem.

Zpět na přehled aktualit »   Zpět na titulní stranu »