VYHLÍDKOVÉ LETY BALONEM - Chrudim, Pardubice a okolí

Oficiální facebook - Balonklub Chrudim s.r.o. Telefonní kontakt - Balonklub Chrudim s.r.o. - volejte 777 314 444 nebo 604 807 423

Nabitý víkend finále babího léta

Nabitý víkend finále babího léta
Na rozdíl od letních měsíců (červen, červenec, srpen) se měsíc září s krásným a dlouhým babím létem z hlediska balónových letů vydařil.

Sluníčko, modrá obloha a mírný vítr - to jsou ideální podmínky pro let balónem, kterých jsme provedli mnoho. Poslední víkend na přelomu září a října jsme zahájili v pátek 30.9. v podvečer startem z Chrudimi. Východní vítr balón zavál do Skoradova nedaleko zříceniny hradu Lichnice, kde proběhlo hladké přistání. V sobotu dopoledne pak následoval speciální balónový let při příležitosti Zlaté přilby - start z plochodrážního stadionu v Pardubicích ve Svítkově. Vítr vál severovýchodní. Přistání proběhlo u obce Choltice. Na odpolední sobotní let balónem se ve Vyžicích u Heřmanova Městce sešly 3 balóny. Po klidném hodinovém letu nad Železnými horami s přeletem Lichnice za stále mírného severovýchodního větru všechny balóny řízené zkušenými piloty přistály na jedné louce u Pařížova. V neděli dopoledne jsme zopakovali let balónem z plochodrážního stadionu ve Svítkově.  Tentokrát za severního větru s přistáním v Lánech u Bylan. Odpolední nedělní let balónem se startem z chrudimského letiště opět za mírného severovýchodního větru (v 1000m nad zamí byla rychlost dle GPS 15km/h) byl završením vydařeného víkendu. Přistání proběhlo u Vršova - mezi Sečí a Horním Bradlem. Poděkování za krásné lety patří všem zúčastněným - pasažérům, pilotům (Petrovi, Karlovi, Pepovi a Tomášovi), doprovodu (Honzíkovi, Pepovi, Ilonce, Davidovi) a samozřejmě i Katce, která vše naplánovala a vytelefonovala.

Zpět na přehled aktualit »   Zpět na titulní stranu »