VYHLÍDKOVÉ LETY BALONEM - Chrudim, Pardubice a okolí

Oficiální facebook - Balonklub Chrudim s.r.o. Telefonní kontakt - Balonklub Chrudim s.r.o. - volejte 777 314 444 nebo 604 807 423

Long Distance - dvouhodinový let balonem

Long Distance - dvouhodinový let balonem
Dvouhodinové lety získávají v poslední době stále více na oblibě. Při většině letů je balón ve vzduchu něco přes 1 hodinu. Komu však je to málo, může letět i přes dvě hodiny při letu Long Distance. Tyto lety se kvůli termice mohou létat přes léto pouze v ranních hodinách. Od konce srpna se létají i večer.

Poslední takový - obzvláště vydařený - let jsme uskutečnili v úterý 30.8.2011 večer. Po startu od Kochánovic si to balón namířil JV směrem kolem Bítovan, Smrčku, Mezihoří, Vrbatův Kostelec ke Skutči. Za první hodinu jsme s balónem ulétli 23 km a pokračovali přes Lažany, Předhradí dále na Proseč. Tam nastalo dilema : přistát nebo pokračovat přes velký komplex lesů na Poličku? Rychlost větru slábla - z původních 20-25km/h na 12-15km/h. Pilot Tomáš rozhodl - letí se dále. Přistání jsme stihli včas - před západem slunce - na posekané louce u lokality Na Babce u Poličky. Za 2 hodiny jsme ulétli přes 40km. Všichni účastníci letu i doprovod byli spokojeni.

Zpět na přehled aktualit »   Zpět na titulní stranu »