VYHLÍDKOVÉ LETY BALONEM - Chrudim, Pardubice a okolí

Oficiální facebook - Balonklub Chrudim s.r.o. Telefonní kontakt - Balonklub Chrudim s.r.o. - volejte 777 314 444 nebo 604 807 423

Let balonem nad Pardubicemi

Let balonem nad Pardubicemi

Poslední dubnový víkend byl sice teplý a slunečný, ale velmi silný vítr znemožňoval i úvahy o možném vzletu balónu. Situace se změnila v pondělí 30.4. Sluníčko a modrá obloha zůstaly, navíc však zeslábl vítr na přijatelnou mez. Nic nebránilo našemu startu. Naplánovali jsme vzlet z Pardubic.


Oba piloti - Tomáš i Karel - se jako místní rodáci na let těšili. I naši pasažéři měli k městu vazby. Po startu z centra města nás východní vítr odvál přes Labe, kolem sídliště Závodu Míru směrem ke Svítkovu. Snažili jsme se orientovat v jednotlivých městských čtvrtích - Polabiny, Zelené předměstí, Rosice nad Labem, Dukla, Višňovka, v dáli Dubina a Drážka. Nepřehlédnutelné Paramo. Po půlhodině jsme se dostali nad Svítkov s mnoha novými domy a výraznou dominantou - plochodrážním stadionem. Na nedaleké dvoukilometrové vzletové a přistávací dráze pardubického letiště jsme pozorovali přistání malého letadla. Výbornou dohlednost jsme využili při fotografování - viz fotogalerie. Pod námi na mnoha místech vrcholily přípravy na "čarodějnice". Po hodině letu jsme přistáli u lesa nedaleko Lánů na Důlku.

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII


Pardubice dubenZpět na přehled aktualit »   Zpět na titulní stranu »