VYHLÍDKOVÉ LETY BALONEM - Chrudim, Pardubice a okolí

Oficiální facebook - Balonklub Chrudim s.r.o. Telefonní kontakt - Balonklub Chrudim s.r.o. - volejte 777 314 444 nebo 604 807 423

KAM SE LETOS LÉTÁ NEJČASTĚJI.

KAM SE LETOS LÉTÁ NEJČASTĚJI.
Ačkoli panuje všeobecný názor, že nejčastější směry větru jsou západní, opak je pravdou. Při startech v Chrudimi a okolí si to balon po startu namíří nejčastěji směrem na Prachovice, Lichnici, Třemošnici, Ronov, Žleby, Seč,... Tedy východní vítr (směr větru se udává odkud vítr vane) s mírnou severní složkou.
Teprve na druhém místě při našich letech jsou ony západní větry se severní či jižní složkou. Dolet je obvykle za Hrochův Týnec, Chrast, Luži, Skuteč.
Třetí v pořadí jsou severní větry - letos jsme přistávali u Všeradova za Trhovou Kamenicí, na Libáni u Nasavrk a v Travné.
Nejméně časté (naštěstí) je jižní proudění. Naštěstí píši proto, že při tomto směru větru letíme na Pardubice, kde jsou díky civilnímu letišti pro balon mnohá omezení (i když letoví dispečeři pro nás dělají maximum). V tomto případě se obvykle startuje jižně od Chrudimi - Chrudim je pak cílové místo.
Na fotografii je přelet Křižanovické přehrady.

Zpět na přehled aktualit »   Zpět na titulní stranu »