VYHLÍDKOVÉ LETY BALONEM - Chrudim, Pardubice a okolí

Oficiální facebook - Balonklub Chrudim s.r.o. Telefonní kontakt - Balonklub Chrudim s.r.o. - volejte 777 314 444 nebo 604 807 423

Babí léto 2008

Babí léto 2008
Dobře naladěni loňským rokem jsme i od letošního babího léta očekávali mnoho krásných slunečných dnů s mírným větrem. Bohužel většinu zářijových i říjnových dnů bylo možné sledovat střídání přeháněk s větrem, případně s celodenní mlhou a nízkou dohledností. Přesto stojí za to zmínit alespoň 3 zajímavé lety. Ten první, z něhož je i fotografie, byl start 3 balonů z Liboměřic. Let probíhal ve výšce nad 1000m - nad hladinou inverze - s výhledem na Krkonoše. Balony pilotovali Karel Šimůnek, Petr Kubíček a Tomáš Pirner.
Při druhém letu jsme se letos konečně podívali k Orlickým horám. Vzhledem k optimální rychlosti větru (ve výšce 1000m cca 25km/h, u země 5km/h) jsme se dvěma balony odstartovali z Horní Dobrouče, abychom po cca hodině letu přes Horní Čermnou, Výprachtice, Heroltice přistáli se západem slunce nedaleko Štítů.
Třetím zajímavým letem byl přelet Českého ráje (letos již druhý). Tentokrát od východu na západ - konkrétně se startem od Mladějova a přistáním u Příšovic.

Zpět na přehled aktualit »   Zpět na titulní stranu »