Let balonem Chrudim, Pardubice

Horkovzdušný balon | Let balonem | Balóny Chrudim | Balóny Pardubice
let balónem, Balonklub Chrudim s.r.o. - volejte 777 314 444, 604 807 423 let balónem, Balonklub Chrudim s.r.o. - volejte 777 314 444, 604 807 423

329 BALÓNŮ

02.08.2009

Ve dnech 24.7.-1.8. jsme se společně se třemi českými, dvěma slovenskými a 323 dalšími posádkami z mnoha zemí světa zúčastnili ve francouzském Lorraine (Lotrinsko) 11.ročníku Mondial Air Ballons. Starty probíhaly na letišti v Chambley. Letiště používala mezi roky 1953-1965 americká armáda, dnes slouží místnímu aeroklubu a jednou za dva roky setkání balonářů. Dále viz text.

O velikosti akce nás jsme byli stále přesvědčováni dlouhými frontami na všechno - registraci, plnění plynu, snídaně. Ovšem to vše bylo převáženo úchvatným dojmem při startu, vlastním letu i přistání. Takové množství balónů, jako zde, není možné spatřit nikde jinde v Evropě. Kromě oválných tvarů jsme zde létaly i balóny speciálních tvarů - raketoplán, kůň, godzila, mobilní telefon. Vzhledem k termínu měli zemědělci po žních, obilí posekáno, v okolí bylo velké množství pastvin - tedy místa na přistání všude dost. Počasí setkání rovněž přálo, takže proběhlo 12 startů.
Samostatnou kapitolou byl start 3 plynových balónů ve čtvrtek 30.7. večer. Organizátoři zajistili účast po jednom plynovém balonu z Francie, Anglie a Německa. Se západem slunce (který byl proti Chrudimi posunut o cca 30 minut) proběhl jejich start a zahájen noční let těchto 3 klasiků.
Při jednom z mála neletových dní jsme navštívili nedaleký památník a pevnost Fleury-devant-Douaumont u Verdunu - místa největší bitvy 1.světové války, kde během 3 let položilo život přes půl milionů vojáků. Tato oblast byla místem tvrdých bojů i o 25 let pozděli. Při cestě z Pont-a-Mousson, malebného města na řece Moselle (kde jsme byli ubytováni), jsme denně míjeli s pietou udržovaný americký, německý a francouzský hřbitov obětí obou světových válek.
Naši posádku tvořili Vladimír a Kamila Burešovi, Ilona, Tomík a Jáchym Pirnerovi s pilotem Tomášem. Rádi bychom se opět za 2 roky této akce zúčastnili.

Zpět na přehled

Vybírejte z celé naší nabídky
nabízíme unikátní balonové lety

Nepřehlédněte - let balonem

KONTROLA ÚCL

V červenci 2014 nás navštívili inspektoři Úřadu civilního letectví na kontrolu dokumentace. Kontrola proběhla bez závad.


NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU

Založili jsme náš vlastní facebookový profil - připojte se k nám - NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU!


NOVÉ PRODEJNÍ MÍSTO V PARDUBICÍCH

Dne 1. 10. 2012 jsme pro Vás otevřeli kancelář v Pardubicích. Najdete nás na adrese Náměstí Čsl.legií 500. Odkaz na mapu ZDE.


CERTIFIKÁTY ÚŘADU PRO CIVILNÍ LETECTVÍ

Náš nový balon obdržel od Úřadu pro civilní letectví následující certifikáty:

  • Zápis do leteckého rejstříku
  • Osvědčení letové způsobilosti

Kontaktujte nás

Mapy.czBalonklub Chrudim s.r.o.
Obchodně bytové centrum (OBC) Balustráda
Resselovo náměstí 12
537 01 Chrudim

tel.: 777 314 444
tel.: 604 807 423
e-mail: info@balonklub.cz

Pobočka Pardubice

google mapyPobočka Pardubice
Náměstí Čsl. Legií 500
530 02 PardubiceLet balonem - objednávka

U nás můžete platit i takto!

Nabízíme platbu i prostřednictvím SODEXO!

www.sodexo-benefity.cz